Południowe Ontario w fotografii Wojtka Porowskiego

Wystawa

 

W dniu 8 kwietnia o godz. 19.00 została otwarta wystawa fotograficzna Wojciecha Porowskiego, od 34 lat mieszkającego w Kanadzie. Wojtek osobiście wykonał, wydrukował i przywiózł te wszystkie piękne fotografie do Polski a na dodatek postanowił je tutaj zostawić. Wystawie na nośnikach papierowych towarzyszyła prezentacja multimedialna zatytułowana „Kanadyjskie Góry Skaliste”.

Wystawę trzeba koniecznie zobaczyć. Zapraszamy!

 

Od autora

 

Wystawa zdjęć z południowej części kanadyjskiej prowincji Ontario, którą pozwalam sobie zaprezentować nie jest wynikiem jakiegoś specjalnego projektu. Jest raczej zbiorem migawek z otoczenia w jakim przyszło mi żyć przez ostatnie 34 lata i którymi chciałbym się podzielić. Celowo używam tu terminu otoczenie, gdyż z wyjątkiem Ottawy i brzegów Georgian Bay wszystkie zdjęcia wykonane zostały w promieniu do 150 km od mojego miejsca zamieszkania, co przy kanadyjskich odległościach to niemal "rzut beretem".

Do zdjęć dołączyłem krótki opis, pozwalający na lepsze zorientowanie się czego dotyczą. Sam pomysł tego rodzaju prezentacji nie jest nowy, a stosowany jest przez National Geographic i inne tego rodzaju  wydawnictwa, co już sytuuje tę wystawę w kategoriach raczej krajoznawczych niż artystycznych.

Zdecydowałem się na zaprezentowanie zdjęć w formie wydruków, gdyż uważam, że finalnym produktem fotografii winno być przede wszystkim  powiększenie na papierze, które tak jak obraz, może być w jakiś sposób kontemplowane. Wszelkie formy prezentacji elektronicznej, choć od nich nie stronię, są w dużej mierze niezwykle ulotne i nie pozostają dłużej w pamięci.

Pozostaje mi mieć nadzieję, że zwiedzający przyjmą te moje migawki życzliwie.

(Zobacz galerię)