FERIE ZIMOWE 2016 r.

w Miejskiej Bibliotece Publicznej

W dniach: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek, od 12.00 do 14.00

(za wyjątkiem dnia 4 lutego)

 

Z ostatniej chwili

W okresie ferii w sali wystawowej biblioteki
będzie prezentowana wystawa
"Przyroda w obiektywie"
Mirosława Smugały

 


W bibliotece o ochronie środowiska

 

Ferie to dobry czas na rozmowy o ochronie środowiska.

W dniu 2 lutego gościem dzieci, spędzających czas wolny u nas była Kamila Bryczkowska-Łań przedstawicielka działu zajmującego się ochroną środowiska w Urzędzie Miejskim w Łobzie.

Pani Kamila przybliżyła najmłodszym temat sposobu gromadzenia odpadów pochodzących z naszych domów. Dzieci z zainteresowaniem oglądały film o drodze butelki plastikowej, od chwili zakupu do czasu przetworzenia jej na surowiec wtórny. Na fotografiach dzieci oglądały maszyny stosowane w zakładach odzyskujące surowce wtórne.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa fotograficzna „Przyroda w obiektywie” autorstwa Mirosława Smugały (pochodzącego z Łobza) oraz prace dzieci, o tej samej tematyce, powstałe na zajęciach w bibliotece.

( Zobacz galerię )

Z papryką na Smoka

    Dnia 4 lutego licznie zebrane maluchy i starszaki wzięły udział w spektaklu teatralnym p.t. „Pod starym Wawelem przygód bez liku”.
    Aktorzy z Krakowa przedstawili na nowo napisaną legendę o smoku wawelskim i sprytnym szewczyku Skubie.
    „Pewnego dnia do pieczary pod Wawelem wprowadza się niechciany gość, czyli smok. Dobry i mądry król Krak ma prawdziwy problem. Aby pozbyć się smoka daje ogłoszenie. Obiecuje w nim śmiałkowi, który pozbędzie się poczwary, pół królestwa i rękę królewny.
    Pokonać smoka próbują wielcy rycerze, jak i potężni magowie, nikomu się nie udaje. W końcu pojawia się szewczyk Skuba ze swoim genialnym, chociaż szalonym pomysłem. Bierze barana, napycha go siarką i pieprzem…”
    Ja bym barana napełnił papryką czili – woła z widowni mały Michałek.
    A jaki był koniec sztuki? Czy rada się przydała? Tego już się nie dowiecie. Kto był ten wie, a kto nie był niech żałuje.
 

( Zobacz galerię )

Wspólne zabawy

( Zobacz galerię )

Smok w oczach dziecka

( Zobacz galerię )

(e.s.)